ALTIN KÜRE’YE ADAY ANİMASYON FİLMİ FERDİNAND

Ferdinand

Çocuklarla birlikte izlerken keyif alabileceğiniz harika bir animasyon filmi önerim olacak size: Ferdinand

22 Aralık’ta vizyona giren Ferdinand ‘ı ünlü anneler ve çocukları ile Soho House’da yaptığımız Gala’da izledik. Dostluk, mücadele, sevgi ve en önemlisi de ön yargılı olmamanın ne demek olduğu ile ilgili güzel kavramları işleyen çocuk filmi son derece heyecanlı ve keyifli bir filmdi.

Şimdi biraz Ferdinand’ın konusundan bahsedelim 🙂

Ferdinand, dövüşmektense tarlalarda çiçek koklamayı tercih eden bir boğanın öyküsünü anlatıyor. Sakin mizacına ve doğa sevgisine rağmen dış görünüşü sebebiyle vahşi bir canavar olarak algılanan Ferdo, tehlikeli bir canavar zannrdilerek yakalanıp evinden ayrı düşürülür. Kendini İspanya’da bulan Ferdinand, evine dönmeyeçalışır. Bunun için bir yardım ekibi kurar kendine ve maceralar da burada başlar…

ferdinand

 imren gursoy - zeynep zeze  aylin kabasakal

elif guvendik

Bizler de bu maceraları internet fenomeni, blogger dostlarımız ve ünlü anneler Aylin Kabasakal , Elif Güvendik ile izledik.

 

Çocuklarımız sevimli Ferdo’nun boynuzlu tacını takıp sevimli pozlar verdiği pazar sabahı tam anlamı ile bir keyifti.

ferdinand

Sizler de trailerını izlemek isterseniz

Yönemenliğini Carlos Saldanha’nın üstlendiği filmin orijinal fikri ise Munro Leaf imzalı çocuk kitabına dayanan Ferdinand Altın Kure’de en iyi animasyon dalında aday. Inanıyorum ki bu ödülü alacaktır. Sonuna dek hak ediyor!

 

FERDINAND tells the story of a giant bull with a big heart. After being mistaken for a dangerous beast, he is captured and torn from his home. Determined to return to his family, he rallies a misfit team on the ultimate adventure. Set in Spain, Ferdinand proves you can’t judge a bull by its cover.

Şimdi ev sahipliği yaptığım keyifli etkinliğimizden bir kaç kare 🙂

 

Bir Cevap Yazın